Zamykanie naczynek laserem

Zamykanie naczynek - popękane naczynka na twarzy, cienka siatka czerwonych żyłek, to dokuczliwe, uciążliwe zmiany, które jesteśmy w stanie pokonać za pomocą lasera.

Intensywne Pulsacyjne Światło, czyli laser IPL jest bardzo skuteczną metodą walki z tym problemem. Zabieg z zastosowaniem lasera IPL jest wysoce skuteczny, zwłaszcza w przypadku skóry, której dotyczy problem rumieniowy. 

Bardzo efektywnym okazuje się być naświetlanie światłem laserem IPL zmian naczyniowo-zapalnych, z jakimi mamy do czynienia przy np. trądziku różowatym. Oddziaływanie lasera bezpośrednio wpływa na usunięcie problemu naczyniowego. Już po pierwszym zabiegu usunięte zostają pojedyncze drobne naczynka, gęsta sieć naczyń bądź rumień twarzy wymaga paru naświetleń. Zabieg usuwania naczyń krwionośnych poprzedzony jest konsultacją z próbą laserową, podczas której udzielone zostaną przeciwwskazania do zabiegu oraz zalecenia pozabiegowe.

Dla nikogo z nas żyły widoczne na nogach nie są powodem do dumy. Nie stanowią one zagrożenia dla naszego życia, lecz zmuszają nas do zakrywania nóg czy unikania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Dawniej leczenie naczyń na nogach było bardzo bolesnym i inwazyjnym zabiegiem, w chwili obecnej jednak możemy rozwiązać ten problem zaledwie w trakcie jednego do trzech zabiegów. Naczynka znikną, a Ty będziesz mógł/mogła zacząć spędzać czas na plaży czy rowerze.

Zabieg zamykania naczynek przeprowadzany jest za pomocą lasera Neodymowo Yagowego lub IPL – przy wykorzystaniu systemu Harmony® - firmy Alma Laser (zaopatrzonego w końcówkę Nd-Yag 1064nm, lub IPL 540nm).

Działanie lasera

Podczas zamykania naczynek  wiązka światła generowana jest przez laser i dostarczane w głąb skóry (na odpowiednią głębokość) za pomocą używanej do zabiegu głowicy. Światło to podnosi temperaturę naczyń krwionośnych bezpiecznie je zamykając. Leczone naczynia, które usiłujemy usunąć, zaczynają kurczyć się, stając się coraz mniej widoczne lub całkowicie znikają. Terapia laserowa pozwala nam na zastosowanie różnorodnych procedur leczenia.

Zabiegi zamykania naczynek trwają od 15 do 30 minut, jednakże w określonych przypadkach konieczne mogą okazać się parokrotne sesje. W wyjątkowych sytuacjach mogą to być sesje trwające nawet kilka miesięcy. Dokładna liczba zabiegów uzależniona jest od zdolności ciała do regeneracji a przede wszystkim wielkości naczynia. W trakcie konsultacji zostaniesz poinformowana/y o wymaganej szacunkowej liczbie zabiegów, która zapewni Ci osiągnięcie pożądanych rezultatów.

Za pomocą światła lasera może być leczona szeroka gama naczyń. Są to zarówno naczynia powierzchniowe jak i te położone głębiej. Do terapii kwalifikują się również naczynia „pajączkowate”. Użyty do zabiegu laser nie powoduje uszkodzeń skóry wokół naczynia. Tymczasowo jednak może pojawić się zasinienie, zaczerwienienie i delikatny obrzęk skóry, które znikną po kilku dniach lub tygodniach. Uzyskanie ostatecznego efektu może czasami jednak potrwać kilka miesięcy.

Zabieg nie wymaga znieczulenia, a używany przez nas wysoko specjalistyczny laser jest praktycznie bezbolesny. Większość z pacjentów opisuje swoje odczucia jako pstryknięcie gumowym plastrem, czy uczucie zakłucia z rozprzestrzeniającym się ciepłem. Wykorzystywane podczas zabiegu parametry pracy lasera powodują, że zabieg jest całkowicie bezpieczny. Nasz doświadczony personel zadba o to, aby dobrane były one do fototypu skóry, co zapewni dokładną i możliwie najbardziej delikatną kurację. Zabieg ten przeprowadzany może być u Pacjentów o wszystkich kolorach skóry i karnacjach.

Zamykanie naczynek

Blaknięcie i znikanie naczyń krwionośnych dzięki użyciu technologii laserowej stanowi o przewadze laseroterapii nad innymi inwazyjnymi metodami. Przy niewielkich lub zerowych efektach ubocznych, bez okresu rekonwalescencji osiągamy w bezinwazyjny i bardzo efektywny sposób zamierzone efekty.

Kuracja laserowa w odróżnieniu od innych dostępnych metod nie ma nic wspólnego z używaniem do zabiegu igieł czy robieniem nacięć wokół naczynia. Nie jest ona inwazyjną procedurą chirurgiczną i nie wymaga znieczulenia!

Zabiegi na twarz i na ciało przy zastosowaniu techniki IPL

Intensywne Pulsacyjnie Źródło Światła, czyli IPL zastosowane w leczeniu zmian naczynkowych na twarzy i ciele, jest bardzo skutecznym sposobem walki z tym problemem. Zabieg ten jest bardzo eskuteczny, zwłaszcza w przypadku skóry, której dotyczy problem rumieniowy.

Równie efektywnym (powodującym znaczną redukcję) okazuje się być naświetlenie światłem lasera IPL zmian naczyniowo-zapalnych, z jakimi mamy doczynienia np. przy trądziku różowatym. Laser IPL polecany jest do zastosowania w profilaktyce mającej na celu zapobieganie i uniemożliwianie powstawania trądziku różowatego, kiedy tylko obserwowane są pierwsze symptomy mogące o tym świadczyć (widoczne rozprzestrzeniające się sieci naczyniowe, obejmujące okolice skrzydełek nosa oraz policzków). Zapraszamy - kontakt

Polecane zabiegi kosmetyczne

Sprawdź bogatą ofertę zabiegów w Body-Lab:

Artykuł znaleziono korzystając z fraz: popękane naczynka, zamykanie naczynek, laser, warszawa

Partnerzy

© Body Lab 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt Anna Krych PReal's public relations. Wykonanie netsites.pl.