Leczenie hirsutyzmu

Hirsutyzm to bardzo kłopotliwy i wstydliwy problem. Nadmierne owłosienie ciała oraz okolicy twarzy nazywamy właśnie hirsutyzmem. Ten bardzo wstydliwy, dokuczliwy objaw, nie jest niebezpieczny dla organizmu człowieka. Nadmierne owłosienie jest często dolegliwością dziedziczoną z pokolenia na pokolenie. Hirsutyzm może być efektem ubocznym przyjmowania niektórych leków, lub też objawem złego funkcjonowania układu gruczołów dokrewnych, a także skutkiem wzrostu androgenów - hormonów męskich w organizmie.

O hirsutyzmie - film

W czasie ciąży najczęściej jest to wyrazem zaburzeń równowagi hormonalnej ustroju. Niekiedy podłożem hirsutyzmu są poważne choroby konieczne do dalszego diagnozowania i leczenia.

Dużym problemem występującym przy tym zaburzeniu jest wygląd zewnętrzny. U kobiet hirsutyzm najczęściej objawia się nadmiernym owłosieniem typu męskiego: zajęte są okolice twarzy, klatki piersiowej, brzucha, nóg, może też występować nieznaczne owłosienie okolic sutków. 

Co robić? 

Kiedy zauważysz niepokojące objawy, zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu, który zaleci wizytę u lekarza specjalisty ginekologa lub endokrynologa.

Bez strachu: poddaj się badaniom, które mają na celu potwierdzenie ewentualnej diagnozy. Dzięki świadomemu postępowaniu będzie możliwe wdrożenie zaplanowanego przez specjalistę leczenia. Będąc pod opieką lekarza poczujesz się spokojniej i bezpieczniej. W zależności od przyczyny terapię lekami łączy się z laseroterapią, niekiedy zalecana jest tylko laseroterapia, by ograniczyć nadmierne owłosienie.

Od ponad 12 lat pracujemy z osobami cierpiącymi na hirsutyzm. Znamy delikatną specyfikę problemu, zagłębiamy się w medyczne przyczyny tego zaburzenia. Stosując odpowiedni rodzaj lasera w naszym gabinecie jesteśmy w stanie uwolnić osobę od towarzyszącego jej dyskomfortu związanego z wyglądem zewnętrznym. Rozumiejąc jej problemy działamy objawowo oraz prewencyjnie, dbając o zdrowie lub też dążąc do zdrowia niesiemy pomoc osobie, która jest w potrzebie.

„Bądź szczęśliwa, znów poczuj się kobieco” - to motto, które towarzyszy nam każdego dnia. Umów się na dyskretną bezpłatną konsultację - zadzwoń do nas, kontakt.

Polecane zabiegi kosmetyczne

Sprawdź bogatą ofertę zabiegów w Body-Lab:

Artykuł znaleziono korzystając z fraz: hirsutyzm, leczenie, warszawa

Partnerzy

© Body Lab 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt Anna Krych PReal's public relations. Wykonanie netsites.pl.